Organizace výuky povinné angličtiny

Výuka probíhá na jediné – střední až vyšší střední – úrovni a je věnována odborné angličtině pro stavební inženýrství se zaměřením na daný studijní obor.

Cílem kurzu je posílit znalosti lexika a gramatiky orientované na obecně technický styl a komunikaci v obecně technické oblasti, v oblasti zvoleného studijního oboru a vysokoškolského studia. Výuka se též snaží naučit studenty číst odbornou literaturu a napsat základní útvary písemného styku a písemně se vyjadřovat o problematice svého oboru.

Hodiny obsahují výklad a procvičení lexika na odpovídající úrovni.

Povinná výuka probíhá jednou týdně 100 minut v praktickém cvičení po dobu 2 semestrů. Každý semestr je zakončen zápočtovým testem. Zápočet se uděluje za úspěšný test, docházku a aktivní účast na hodinách.

Kurz je zakončen zkouškou z technické angličtiny na středně pokročilé úrovni.

Kódy pro zápis předmětu