Doc. Pavel Novák

Dr. Pavel Novák

Pavel Novák je docentem a stálým členem Skupiny aplikované optiky na katedře fyziky fakulty stavební ČVUT v Praze.

Doc. P.Novák je autorem nebo spoluautorem vice než 100 článků v odborných časopisech a sbornících z konferencí (vice než 30 článků v impaktovaných mezinárodních časopisech). Je též spoluautorem jednoho skripta a kapitoly v zahraniční odborné knize. Doc. P.Novák je členem Society of Photo-Optical Instrumentation Engineers (SPIE) a European Optical Society (EOS). V současné době je docentem na Českém vysokém učení v Praze. Přednáší fyziku, optiku a laserovou techniku v bakalářském a magisterském studiu. Je držitelem Ceny rektora ČVUT za vynikající doktorskou práci za rok 2007 a dvojnásobným držitelem Cena Josefa Hlávky pro nejlepší studenty a absolventy VŠ (za roky 2005 a 2007). Během posledních pěti let spolupracoval na více než 5 vědeckovýzkumných projektech (GAČR, MŠMT, MPO).

Vědeckovýzkumné zájmy

• vyhodnocování faze v optické interferometrii
  • detekce tvaru vlnoplochy
  • fázová rekonstrukce v optice