Obecný jazyk – mírně pokročilí

104XC3

Kurz standardní čínštiny pro mírně pokročilé / navazující kurz na 104XCI2. Probíhá vždy jen v zimním semestru. Je vhodný pro studenty, kteří se již s čínštinou seznámili – znají pravidla tvoření čínské věty a znaků, základní čínské fráze, příliš nebojují s výslovností pinyinu a s tóny. Na tento kurz lze navázat pokračujícím kurzem 104XCI4.

• další procvičování výslovnosti s důrazem na čtyři tóny
  • rozvoj slovní zásoby (např. nákupy, cestování)
  • gramatika (numerativy)
  • důraz na osvojení čínských znaků
  • čtení jednoduchých klasických čínských mýtů (Opičí král, příběhy čínského zvířetníku)

104XC4

Kurz standardní čínštiny pro mírně pokročilé / navazující kurz na 104XCI3. Je vhodný pro studenty, kteří již zcela ovládli čínské tóny, transkripci pinyin, umějí přečíst několik desítek znaků, dokáží tvořit jednoduché věty v čínštině. Kurz probíhá vždy jen v letním semestru.

• rozvoj slovní zásoby
  • gramatika (modální částice 了, modální slovesa)
  • důraz na osvojení čínských znaků
  • zajímavosti z čínské kultury