Angličtina pro doktorandy

Zkouška z anglického jazyka v doktorském studiu

Úroveň zkoušky je dle Společného evropského referenčního rámce pro jazyky B2.

Termíny zkoušek z anglického jazyka v doktorském studiu

Studenti se zapíší na termíny, které budou každý semestr vypisovány v KOSu, případně si termíny zkoušek domluví s následujícími vyučujícími:

Mgr. Petra Florianová a Mgr. Sandra Giormani

Pro složení zkoušky není nutné zapisovat žádný kurz, v případě potřeby nabízí katedra kurzy jak v letním tak v zimním semestru (informace níže).

Organizace zkoušky:

Zkouška se skládá ze tří částí. Části písemné, ústní a portfolia.

Písemná část:
Písemná část odpovídá formou a rozsahem části Reading and Use of English zkoušky Cambridge First.

Ústní část:
Ústní část vychází z prostudované odborné literatury a přinesených materiálů. Student je schopen odborně hovořit o svém výzkumu, studiu, podat informace o organizaci FSv a ČVUT nebo informace o instituci, kde student pracuje (jak by ji prezentoval svým zahraničním kolegům), vzdělávací a výzkumné aktivity studentovy katedry, studentovy vlastní výukové a výzkumné aktivity.

Portfolio:
Student ke zkoušce přinese portfolio obsahující následující materiály: strukturovaný životopis, průvodní dopis k CV při odpovědi na fiktivní inzerované volné pracovní místo v oboru, abstrakt odborného článku, který přečetl, seznam prostudované odborné literatury (cca 150 stran technického textu), vlastní články a konferenční materiály.

Poznámka: Pokud student na zkoušku nepřinese veškeré požadované materiály, nebude ke zkoušce připuštěn.

Doporučená literatura:

Horká, Nivenová, Martincová, Giormani: Professional English for Civil Engineering

S.Kasíková: English for PhD students
R. Murphy: English Grammar in Use

Michael McCarthy:Academic Vocabulary in Use
L.Štěpánek, J. de Haaff a kol.: Academic English

Edward de Chazal, Julie Moor: Oxford EAP

Přípravné materiály ke zkoušce Cambridge First  (např. na https://www.cambridgeenglish.org/exams-and-tests/first/preparation/)

Kurzy anglického jazyka pro doktorandy

Katedra jazyků nabízí volitelnou výuku anglického jazyka pro doktorandy. Účast není povinná, kurzy nekončí zápočtem. Výuka probíhá jak v zimním tak v letním semestru, je jednosemestrální.

Zkouška je nastavena na úroveň B2, výuka v kurzu je orientována na gramaticko-lexikální jevy, odbornou technickou angličtinu, základní útvary odborného stylu a angličtinu pro akademické účely.

Zápis do kurzů angličtiny pro doktorské studium

Do kurzů se studenti přihlašují přes KOS. Z technických důvodů se zapisují pouze do kurzu s kódem D04ANG. Studenti e-mailem nebo na první hodině oznámí vyučující, kterou paralelku si vybrali.

Den Čas Kód     Místnost             Vyučující
pondělí 8:00 – 9:30 D04ANG B155 Mgr. Petra Florianová
středa 8:00 – 9:30 D04ANG B155 Mgr. Sandra Giormani

Termíny zkoušky v letním semestru 2020:

Pondělí 30. 3. 2020

Pondělí 27. 4. 2020